Vlastní byt je v dnešní době stále větší a větší luxus

Domov

Je tomu už tak. Díky spekulantům s pozemky a nájmy se jejich cena a hodnota neustále zvedá a posunuje. A bude se posunovat nahoru ještě dlouho, dokud nezačne střední třída křičet hodně nahlas. Pak tato bublina opět splaskne a začne se zvedat nanovo. Samozřejmě pro vás je naprosto ideální se takovémuto „posouvání“ vyhnout pěkně smlouvou uzavřenou na několik let dopředu, ne každý majitel si však takovou příležitost vytřískat z vás víc nechá ujít. Kdo by si ji taky nechal?
nemovitost na prodej.jpg

Přeci jen je to váš příjem, i když polovinu stejně proinvestujete zpátky. Jenomže ceny nejdou zvyšovat donekonečna, o tom už jsme se jako svět několikrát poučili, ale opět to zkoušíme. Co naplat, někdo na tom tratí, někdo na tom získá. A dokud se neřekne výrazné STOP, tak se bude pokračovat, tak to prostě v tržní ekonomice je. Není na tom nic špatného, akorát kdyby tak rostly i platy stejně rychle.
klíče od domu.jpg


Mobilní domy a chatky


Moduly, mobilní domy, karavany a další mohou být jedním východiskem z této krize. Nepotřebujete stavební povolení, váš dům můžete kdykoliv „přesunout“ jinam, pokud se vám lokace přestane líbit a vůbec máte spoustu možností, které s domem na pevno určitě nemáte. Minimálně ta pohyblivost je jedno velké plus, zvláště pokud jste duše cestovatelská. Nikdy není pozdě na koupi něčeho takového a vždycky si „pojízdný“ domek můžete koupit jen tak, pro radost.


Koupit si vlastní


To je taky jedna možnost – využít ještě jakžtakž přijatelných cen (oproti tomu, jak budou vysoké za pár let) a koupit si vlastní s pomocí hypotéky či půjčky. Zabolí to sice dost a riskujete, že koupená nemovitost bude pěkný šunt, ale přeci jen to bude „vaše vlastní“, a dokud to bude vaše vlastní, vždycky se lépe dýchá než žít na cizím. Nemusíte především platit nájem, který je většinou tou největší položkou na celém účtu za každý měsíc.