Milionový nápad bez milionů? Žádný problém!

Podnikání

Podnikaví a aktivní lidé jsou všude kolem nás. Někteří nosí v hlavách opravdu skvělé plány a nápady. Jenže na jejich realizaci nemají dostatek financí. Možná jste na tom podobně. Byla by přece škoda zahodit tak skvělé nápady. A právě od toho jsou tu investoři, kteří Vám půjčí peníze na rozjezd podnikání většinou výměnou za příslib podílu na zisku. Najít takového investora ale není úplně jednoduché. Tady jsou způsoby, jak investora najít.
platby za nápad

1.       Internetoví investoři

V tomto případě se investoři i podnikatelé sdružují na různých fórech a webech. Podnikatelé zde prezentují své nápady a investoři zde nabízejí své peníze.

2.       Neformální setkání

Existují také různé konference a setkání, kde můžete načerpat mnoho zkušeností a můžete se zde také seznámit s potencionálními investory. Je důležité si připravit pádné argumenty, analýzy a průzkumy trhu. Vaším úkolem totiž bude investora přesvědčit, že Váš nápad za to stojí a jeho investice nepřijde vniveč. Také si zjistěte, zda na trhu není pro Vás velká konkurence a zkuste se na věc dívat také z pohledu investora.

3.       Asociace investorů

V dnešní době také existuje asociace, která sdružuje poskytovatele kapitálu, který potřebujete.
panáček a dolary

4.       Tichý společník

Můžete také oslovit investora či společníka se buď bude podílet na rozhodování nebo bude jen stát v pozadí a rozhodování se nezúčastní. Za svou investici bude odměněn podílem na zisku. Jeho podíl na rozhodování není výrazný.
Nápad by měl být opravdu zajímavý, aby ho jen tak nějaký podnikatelský plán lehce nepřebil. Je důležité, jak na investora zapůsobíte. Jde nejen o nápad, ale také o Vás. Měli byste působit ambiciózně. Také znova zvažte svůj plán opravdu ze všech hledisek. Není nic trapnějšího, než když investor najde mezeru ve Vašem podnikatelském plánu.
Také si zjistěte, co daného poskytovatele kapitálu zajímá a do které oblasti má zájem investovat.