Který správce souborů chytrého telefonu se síťovým rozhraním je ten nejvhodnější?

Online

Jedním z nejlépe hodnocených programů pro správu souborů a složek v chytrém telefonu kdysi býval ES File Explorer FM (File Manager). Pracuje sice v českém jazyce, ale postupem času posbíral desítky otravných reklamních bannerů. Vývojáři navíc za několik let, co je v provozu, do něj nabalili spoustu přebytečných funkcí, které jej zpomalují, a dají se vypnout pouze v placené verzi, která není zrovna nejlevnější.
hledání souborů

Solid Explorer FM (File Manager)

Kdo z vás nehodlá zbytečně utrácet za souborové manažery a chtěl by vyzkoušet zdravější alternativu, tomu nabízíme Solid Explorer File Manager. Program zvládá vše bez problémů a hlavně bez reklam. Rovněž podporuje češtinu, dokonce se správnou diakritikou a bez pravopisných chyb. Můžete s ním přehledně a jednoduše provádět:

  • Správu souborů od základního kořene (root).
  • Správu externích úložišť. Podporovány jsou Dropbox, Microsoft One Drive, Disk Google a některé další).
  • Správu souborů ve dvou na sobě nezávislých panelech.
  • Některé soubory lze označit jako skryté.
  • Přehrávání videa a hudby vestavěným přehrávačem.
  • Nastavovat libovolné barvy a tím přehledně odlišit prostředí, kde se pohybujete.

souborové ikony
Program je dostupný z Google Play, poběží prvních 14 dnů zkušebně v plné verzi a po této době vyžaduje jednorázový příspěvek 49,90 korun uhradit platební kartou. Tato drobná investice se vyplatí, program byl hodnocen mnoha uživateli poměrně vysokou známkou 4,7 z pěti možných bodů.

Alternativa Cabinet Beta

Pokud nechcete investovat ani korunu do Správce souborů, můžete využít služeb Cabinet Beta. Aplikace pracuje zcela zdarma, dostupných je celkem 36 vestavěných funkcí, samozřejmostí je práce s externími (cloudovými) úložišti, s Files transfer protokolem (FTP) a data lze přenášet pohodlně napříč Wi-Fi. Program pracuje prozatím v Betaverzi, ale je stabilní a nehrozí tu časté kolapsy, které jsou typické pro některé konkurenční programy.